Е сега е вистинското време за црвено – познатите дами ја обожаваат, инспирирајте се од нивниот прекрасен стил!

Нема да погрешите ако оваа страсна боја ја изберете за вашата прослава на работа или дочек на Нова година, но и за Бадник бидејќи во прашање е боја со која ќе додаде елеганција и доза на гламур во вашиот стил.

Црвената боја е симбол на новогодишните празници. Па дури и ако не ви е омилена, во овој период од годината треба да и дадете шанса бидејќи изгледа гламурозно и никогаш не излегува од мода. Во прашање е боја на страста, љубовта и среќата, со која нема да поминете незабележано па токму затоа решивме и денес да се задржиме на неа иако пред само неколку дена објавивме галерија со најубавите црвени чизмички .

ADVERTISEMENT

Карли Клос

Оваа боја е една од милените и на ѕвездите како Викторија Бекам, Оливија Мун и Карли Клос кои ја носат во најразлични комбинации, а овој Божик не ја прескокна и една од нашите омилени модни икони, Кејт Мидлтон. Погледнете најпрво како тие ги „фураат“ овие страсни нијанси, а потоа и неколку фантастични парчиња од познатите брендови со кои ќе блескате во овој период на забави.

Кејт Мидлтон

Оливија Мун

Викторија Бекам

НАШИ ПРЕДЛОЗИ:

Асиметрични чевли, Mango

Црвен туш за очи, NYX Professional Makeup

Mohito

Mohito

Reserved

NARS црвен кармин во нијанса Shirley, Net A Porter

Zara

Zara

Topshop

Stradivarius

Massimo Dutti

 

Facebook Comments
(Visited 2 times, 1 visits today)