Реклама
Наши ѕвезди

Еве како оваа Македонка им го разубавува времето на многумина – родена од инат, а изгледа брутално?!

Еве и како го одржува своето тело во форма

Реклама

Водителката почувствува носталгија

Познатата македонска водителка Ведрана Ѓорѓевиќ објави фотографија со која покажа дека чувствува носталгија, но не за дома, туку за едно од најубавите и најволшебните места на светот за одмор.

Имено, таа објави неколку стари фотографии направени додека беше на одмор во Африка, а на кои изгледа неодоливо.

Маркетинг

Потпрена на палма и во портокалов костим за капење, Ведрана им го разубави денот на многумина, а посебно на мажите.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Ведрана Ѓорѓевиќ

„За инат на времето“, напиша таа под објавата, алудирајќи на лошото време што ја зафати Македонија во изминативе неколку дена.

„Водете љубов, а не инат“, и порача на Ведрана еден пријател на Инстаграм, на што таа веднаш му одговори:

„Родени од инат“, напиша во шега Ведрана.

Фото: Инстаграм/ Ведрана Ѓорѓевиќ

Изгледаше повеќе од провокативно

Интересно беше и тоа што водителката реши да ја покаже тетоважата што ја има на половината, веднаш над „позадината“.

Фото: Инстаграм/ Ведрана Ѓорѓевиќ

И како и многу пати досега, Ведрана и овој пат им го разубави времето на сите, па следуваа комплименти на сметка на нејзиниот изглед.

Инаку, Ведрана и покрај тоа што изгледа брутално, таа е и голема гурманка, а како што самата откри во една пригода, тајната на нејзиниот изглед е што ужива во вкусната и здрава храна, но умерено.

Фото: Инстаграм/ Ведрана Ѓорѓевиќ

Како што самата вели, за неа не постои забранета храна, туку на организмот му дава се што бара, но само во одредени количини.

Фото: Инстаграм/ Ведрана Ѓорѓевиќ

„Само да има баланс и да не се прејадуваме е доволно. Ете, тоа нека биде забрането, прејадување“, вели Ведрана додавајќи дека обожава да јаде и зеленчук и овошје, но и дека за оваа година има цел да си насади мала бавчичка во која ќе одгледува свој зеленчук.

Целото интервју со Ведрана прочитајте го тука >>

Фото: Инстаграм/ Ведрана Ѓорѓевиќ

Фото: Инстаграм/ Ведрана Ѓорѓевиќ

Фото: Инстаграм/ Ведрана Ѓорѓевиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button