Еве како изгледа денес Турчинката по која лyдуваа и Македонците – неверојатна промена на фaталната актерка што сите ја сакаа!

Фaтaлната актерка сите ја засакавме по „Ќерките на Фазилет“

Турската актерка Дениз Бајсал (30) публиката ја засака по нејзината улога на Хазан во серијата „Ќерките на Фазилет“.

Популарната актерка ги изненади своите скоро пет милиони фанови на Инстаграм со новата фризура.

Дениз во „Ќерките на Фазилет“ ја играше улогата на најстарата ќерка Хазан, а по оваа улога публиката почна да ја обожава.

Фото: Принтскрин

Таа за многу кратко време стана една од најпознатите млади актерки во Турција и денес има преку четири милиони божаватели на Инстаграм.

Фото: Принтскрин

Таа редовно споделува интересни фотографии, а овој пат ги изненади сите позирајќи во опуштено издание од дома.

Фото: Принтскрин

Таа се пофали со својата нова фризура – нешто посветла и пократка коса, со локни кои потполно го променија нејзиниот изглед.

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Дениз позираше без грам шминка на своето убаво лице, а фановите беа воодушевени со нејзината промена.

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Потсетуваме, Дениз во 2019 се омажи за музичарот Бариш Јуртко (38), фронтменот на групата „Колпа“.

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Познатата актерка и музичарот своето судбоносно „да“ го кажаа по две години врска на модерното турско одмаралиште Чешме, покрај Егејското море, со неверојатно романтично зајдисонце, а за нивната свадба со денови се зборуваше.

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал
Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Тие се запознаа во 2017 година на снимањето на еден спот во кој Дениз играше домино, а нејзиниот сопруг слуга.

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Како што самата призна тогаш, тоа била фатална привлечност и љубов на прв поглед која се уште трае.

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Убавата актерка тогаш исто така призна и дека тој е првиот маж кој во нејзиниот живот донел мир и сигурност, кои и биле потребни уште од мали нозе кога нејзините родители се разделиле. Таа од тогаш имала страв на напуштање, а тоа и се одразило на нејзиниот емотивен живот се додека конечно со него не го пронајде својот мир.

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Тие денес важат за еден од највљубените познати парови во Турција, а тоа можеме да го видиме и на нивните профили.

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

И двајцата редовно објавуваат заеднички фотографии, а за нивната романтична свадба и ден -денес се зборува.

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Како тие изгледаа тогаш, но и како изгледаат денес, погледнете од галеријата во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал

Фото: Инстаграм/ Дениз Бајсал
(Visited 5.907 times, 3 visits today)