Еве зошто секоја жена на 50+ години треба вака да се облекува – ПОГЛЕДНЕТЕ ја фотографијата 7, ќе се воодушевите!

Жена за која годините се само бројка

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Многу жени како минуваат годините го менуваат и својот стил, а некои од нив дури и во „сериозни“ години изгледаат грациозно и неодоливо, и се мелем за очи.

Една од нив е и модната инфлуенсерка Сузи Реџано која е вистински пример како би требало да се облекува секоја жена на свои 50+ години.

Нејзините модни комбинации што ги објавува на својот профил на Инстаграм, каде има преку 600.000 фанови, се вистинска инспирација.

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Таа секогаш изгледа елегантно, модерно и урбано, но воедно и мошне атрактивно и заводливо и покрај своите години.

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

За неа очигледно не важи правилото дека некои парчиња облека не се примерни за повозрасни жени, а можеме слободно да кажеме дека повеќето од нив ги носи многу подобро дури и од многу нејзини колешки кои исто така важат за светски модни икони и кои се двојно помлади од неа.

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Па така меѓу нејзините комбинации ќе видите дека силните бои се добредојдени кај неа, како и белите парчиња, скинатите фармерки, кусите фустани, и сето она што најчесто е „резервирано“ за помлади дами.

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Некои од нејзините најдобри изданија од оваа година, погледнете од галеријата во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

View this post on Instagram

A post shared by Susi Rejano (@susirejano)

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

View this post on Instagram

A post shared by Susi Rejano (@susirejano)

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

View this post on Instagram

A post shared by Susi Rejano (@susirejano)

View this post on Instagram

A post shared by Susi Rejano (@susirejano)

 

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано

Фото: Инстаграм/ Сузи Реџано
(Visited 4.097 times, 1 visits today)