Реклама
Наши ѕвезди

Внукот на Војо Стојаноски ги израдува фановите – пристигнуваат честитки, радост во неговиот дом

Овој роденден нема никогаш да го заборави

Реклама

Песна испеана со многу љубов

Познатиот македонски фолк-пеја Влатко Миладиноски ги израдува своите верни фанови и тоа на денот на својот роденден.

Имено, Миладиноски на овој посебен ден го објави и спотот за неговата нова песна „Гајтано моме“ и ги воодушеви сите.

Маркетинг

Песната го здогледа светлото на денот токму на роденденот на нашиот познат пејач , па тој веднаш се пофали.

Маркетинг
Принтскрин

„28 мај е денот кога сум роден. Денес на сите ви подарувам една нова песна, напиша Влатко на својот профил на Инстаграм.

Принтскрин

Тој го објави и линкот од видеото на социјалните мрежи не криејќи дека е радосен што токму на овој ден ја објави песната.

Следуваа бројни честитки од фановите, но и голем број позитивни коментари за новата песна, пејачот и целиот тим.

Потсетуваме, Влатко заедно со својот брат Златко Миладиноски, како и нивниот братучед Дамјан Стојаноски, инаку син на Војо Стојаноски, важат за едни од најпосакуваните музичари како во нашата земја, така и во дијаспората, односно секаде каде што има Македонци.

Фејсбук/ АМЈА Никола Карев

И бидејќи станува збор за млад и успешен музичар, тој отсекогаш им бил интересен на дамите, но неговото срце е веќе освоено.

Фејсбук/ Влатко Миладиноски

Имено, Влатко е оженет човек и има две ќерки, Илина и Андреа, кои му ги има подарено сопругата Кристина.

Тие се во брак од 2016 година, а како Влатко беше изненаден во една пригода за годишнина од бракот, дознајте тука

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button