Реклама
Дом и семејство

24 причини зошто децата се лоши

Реклама

Секако дека децата се слатки, сите ги сакаме и ни доаѓа да полетаме од задоволство кога ги гушкаме.

decishta

Маркетинг

НО, да не претеруваме, тие поголемиот дел од денот се крајно досадни и лоши. Погледнете зошто!

Како прво – како што веќе рековме, тие навистина можат да бидат слатки.

Маркетинг

 Но, да бидеме искрени…

Тие најчесто се неприкосновени и незаситни мали монструми

Можат да се заглават буквално секаде!

Наметливи се!

Постојано прават вакви работи.

Мрзливи се!

Понекогаш мирисаат чудно.

Не можат да водат грижа за самите себеси.

Можат да се закачат на се и сешто.

Се плашат од пријателкси настроени животни.

Секогаш имаат некој генијален план…

За кој секогаш се прават на Тошо!

Извонредно се тупави!

Плакаат – постојано!

Себични се!

Храната многу ретко стигнува до нивната уста.

Не водат грижа за другите луѓе во околината.

Постојано ги прават овие работи.

Постојано наопаку ги сфаќаат работите.

Постојано прават хаос!

Понекогаш хаосот е толку голем што е најдобро да се преселите од дома

Беспомошни се!

И токму затоа понекогаш завршуваат онака како што треба да завршат!

{simplepopup}

{/simplepopup}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button