Реклама
Хороскоп

Зодијак: Кои секс пози ги сакаат хороскопските знаци?

Реклама

Додека Раковите, Скорпиите и Рибите сакаат експериментирање со невообичаени пози, Девиците, Јарците и Биковите сакаат пози ’очи во очи‘ со партнерот, а Лавовите и Водолиите ги сакаат седечките положби…

sexpozi1

Маркетинг

Доколку не сте знаеле, пробајте некои новини во сексот врзани со вашиот хороскопски знак и можеби тоа ќе ви биде сосема ново откритие.

Овенот сака жесток секс

За вечните авантуристи и страствени љубовници Овновите, најдобар секс е оној жестокиот, па дури и помалку агресивен. Најдобра поза за нив е doggy style – от (или  по наше – ’отпозади‘), во кој жената предс себе ќе стави перничка како би се потпрела и со главата биде на исто ниво како и партнерот. Перницата исто така ќе послужи и за силовито стискање кон кое тие имаат склоност.

Маркетинг

На Бикот, перницата му е одлична помош

Големите хедонисти Биковите, сакаат пози кои им оставаат простор за целосен физички контакт, а истовремено не бараат голем физички напор за да сексот трае што подолго. Идеална поза е онаа во која партнерот лежи на грб со перница под себе. Мажот клечи припиен над неа и го става нозете на партнерот на рамената.

sexpozi4

За Близнаците најдобра е ’школката‘

Љубопитните и променливи припадници на овој знак се склони кон експериментирање и доста често ја менуваат позата за време на сексот, а најдобро им договара позата во која и двајцата партнери лежат со припиени тела, или таканаречена „Школка“. Партнерката лежи на стомакот со собрани нозе и раце, додека мажот лежи на неа со раширени нозе. Во оваа поза напорот е голем, но и возбудувањето, па сексот обично трае кратко, но со себе носи големо уживање.

Ракот сака секс на столица

Многу сензуалните претставници на овој знак, на кои сексот не им е само физичко, туку и емотивно искуство, се големи љубители на несекојдневни пози. Идеална поза за нив е онаа во која жената седи на работ на столот, додека мажот стои и со рацете ги придржува нејзините нозе. Предноста на оваа поза е што партнерите целото време може да се гледаат во очи.

sexpozi2

Лавот сака седечки пози

Припадниците на овој знак сакаат пози во кои се истакнува блискоста со партнерот, а посебно оние во кои го чувствуваат секое движење на своето и на телото на партнерот. Затоа за нив идеална поза е во која двајцата партнери седат, било на столица или на работ од креветот, а мажот со рацете ја придржува партнерката додека таа го диктира ритамот.

Девицата ужива во секс на нозе

sexpozi6

Припадниците на овој знак се љубители на игри со доминација и необични пози. Сакаат пози во кои го гледаат најголемиот дел од телото на партнерот, а за нив одлична поза е ’каубојката‘, во која жената е врз мажот, но така што грбот ú е свртен кон партнерот и тој ја гледа од назад. Сепак најмногу страст ќе предизвикаат позите во кои тој стои и со рацете ја придржува партнерката, заедно потпрени на ѕид.

Вагите најмногу ја сакаат мисионерската поза

Припадниците на овој знак се големи естети и од таму се вљубени во човечкото тело и неговата форма, па затоа и обожаваат секс во близина на огледала. Идеална секс поза за нив е мисионерската, поточно варијантата во која жената е одозгора. Мажот исто така може да се подигне од лежечката поза и го приближи лицето кон нејзините гради.

На Скорпиите најдрага им е позата 69

Познатите љубовници од Зодијакот посветуваат големо внимание на сексуалните истражувања, а иако се им мили многу пози, сепак онаа во која задоволство е најголемо е позата 69! Таа овозможува истовремена орална стимулација на двајцата партнери, бидејќи Скорпиите го обожаваат оралниот секс. Ги сакаат и оние пози во кои мажот го диктира темпото на сексуалната активност, како што е и обичната ’мисионерска‘.

sexpozi3

Стрелецот сака да соборува рекорди

Импулсивните претставници на овој знак сакаат да соборуваат сексуални рекорди! Позата која најмногу им одговара е кога обата партнери лежат странично на колковите, со тоа што мажот се наоѓа зад жената. Доколку таа ги склопи нозете, се зголемува триењето и уживањето од него, а истовремено вака подобро се стимулира жената. Исто така мажот може со слободната рака дополнително да го стимулира горните делови на жената.

Јарецот ја сака позата во која жената клечи на мажот 

Припадниците на овој знак се навидум ладнокрвни, но во сексот се страствени љубовници. Најмногу им одговара позата во која жената е одозгора, седи или клечи на партнерот, а тој ú помага заедно да фатат добро темпо.

sexpozi5

За Водолиите најдобра поза е во која жената ја презема контролата

Како и Јарците и Водолиите се љубители на секс позиции во кои жената доминира. Партнерот лежи или седи на работ на каучот со собрани нозе додека жената треба да седне на него, така што му е свртена со лице и со нозете го сврти околу колковите.

Рибите сакаат акробатски пози

Страствените и сензуални Риби сакаат сексуални егзибиции во креветот, но и на сите достапни парчиња од мебелот. Сакаат пози во кои жената е потпрена со рацете на подот, а мажот стои исправено. Оние кои се подобро подготвени на физички план, можат да испробаат дури и слична поза во која нејзините нозе ќе бидат подигнати во воздух.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button