Реклама
Рецепти

Зелена салата со кисело млеко – вкусно е!

Реклама

Добро ја миеме салатата со студена вода и ја сечеме на резанки. Во сад го ставаме киселото млеко и му додаваме шеќер, масло, сол и потоа малку ги мешаме.

Маркетинг

Со оваа мешавина ја преливаме марулата која претходно ја имаме ставено во друг сад и – салатата е готов, спремна за грицкање!

 Потребни состојки:

Маркетинг

2 – 3 снопчиња зелена салата
½ килограм кисело млеко
1 лажица шеќер
Масло
Сол

 

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button