Реклама
Култура[тор]

Здраво Млади!

Реклама

„Нов Фестивал во нашето Скопје. Во МКЦ на 22 и 23 април. Бендови кои дефинитивно нема да ве разочараат. На повидок е незаборавна предвелигденска забава.“

Маркетинг

Влезници за ЗДРАВО МЛАДИ!

Цената на дводневната фестивалска влезница од 02. април е 500 денари.

Маркетинг

Од  04. април, во претпродажба ќе се најдат и дневните фестивалски влезници по цена од 300 денари на добропознатите продажни места: Југотон, Лаика, Браво, Ла Кања, Дамар, Круг (Аеродром), Чакра, и Балет.

Потсетуваме, на “ ЗДРАВО МЛАДИ“!, настапуваат следниве артисти:

22. април 2011 (петок)

Ulrich Schnauss (Германија), Lushlife (САД), Кришке (Србија), Nasekomix (Бугарија),No Sin (Грција), ADI (Македонија);

23. април 2011 (сабота)

No Age (САД), Handsome Furs (Канада), Bomb The Bass (Англија), Hemendex (Хрватска), XAXAXA (Македонија).

Побрзајте и набавете го својот билет навремено, влезниците во продажба се ограничени!

Дополнителни информации можете да најдете на официјалната интернет страница на фестивалот:

www.zdravomladi.com

altВиди ги сите дешавки тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button