Зајакнете го имунитетот со овој моќен напиток (Рецепт)

ADVERTISEMENT

За да станете поотпорни на вируси и настинки, мора да водите сметка за исхраната, а витамините се задолжителни.

Есента носи вируси, па затоа важна е превентивата, здравата и разновидна исхрана, како и внесувањето витамини во организмот.

ADVERTISEMENT

Потребни состојки за подготовка на овој напиток:

  • 1 чешне бел лук
  • Половина лажичка куркума
  • 1 лажичка ѓумбир
  • Половина цеден лимон

Подготовка: Исечкајте го ситно лукот и помешајте го со останатите состојки. Измешајте ги сите во блендер и ставете го во стаклен сад. Пијте го три до четири дена по ред, а чувајте го фрижидер.

 

Facebook Comments
(Visited 159 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT