Реклама
Култура[тор]

Забава во бело! на Скопски саем

Реклама

„Урбан Денс најавуваат забава во бело од светски размери како што всушност беа и сите досегашни нивни забави.“

Настанот ќе се одржи на 8 октомври на Скопскиот саем под наслов White Dimension Festival. Секој посетител задолжително ќе мора да биде во горниот дел облечен во бело, да носи бела блуза, бела маица или беша кошула (ова важи и за девојките!).

Маркетинг

На настанот ќе настапат повеќе македонски диџеи, а меѓу нив: Babura, Bobi, Branchez, Bushava Azbuka, Boogieman, Davor a.k.a One, Dela, Khazar, Marga Sol, Navigator, Nikifor, Satellite

Картите ќе се продаваат Камарад Рамстор и Југотон со цена по 150 денари до 6 октомври, 200 денари на 7 и 8, а на самиот влез картите на 8 октомври ќе се продаваат по 300 денари.

Маркетинг

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button