Реклама
Интервју

За Нова година ќе останам тука и ќе изненадам едно СРЦЕ што е на работа – искрено со Дунавка Трифуновска

Дунавка одамна не сме ја виделе на ТВ-екраните, порано беше чест гостин во емисиите од шоу бизнисот.

Реклама

Нашата убавица, некогаш русокоса, а сега згодна бринета,  Дунавка Трифуновска, една од најконтроверзните  личности на македонската сцена, мисицата која не остава никого рамнодушен со нејзината појава и харизма во последно време е тивка за јавноста.

 

Маркетинг

 

 

Маркетинг

 

Таа е стоматолог по професија, но луѓето повеќе ја препознаваат како манекенка која нема да се изненадите и ако денес ја видите на модната писта.  Рамо до рамо со новите помлади колешки, Трифуносвка одлично се држи и изгледа кога е во модата прашање, се чини како да не старее , ами како да се разубавува. Што ли е причината за тоа?!

Така неодмана, атрактивната Дунавка прошета во креациите на „Елена Лука“.

Дунавка одамна не сме ја виделе на ТВ-екраните, порано беше чест гостин во емисиите од шоу бизнисот. Оваа атрактивна Македонка ги полнеше насловните што со војата  впечатлива појава, но често и со некој трач, скандалите околку нејзиниот приватен живот,  бракот и разводот со Ване Цветанов , а едно време наголемо се зборуваше за љубовта со познатиот Владо Јаневски, откако Дунавка  јавно кажа дека се во врска. Радозналите медими не го забележа и нејзиното симпатично појавување на „Виенскиот бал“ оваа година во придружба со шармантниот струмичанец Горан Митров.

Ние предновогодишно направивме едно блиц интервју со Дунавка Трифуновска, а таа, пак,  како и се когаш така и овој пат малку открива , но не доволно за да ја заскокотка јавноста што сака да каже …

Каде ќе ја дочекате Новата година?

За Нова година често одма во Охрид или во Гевгелија, но оваа година ќе останам тука, затоа што „Ова е наше Скопје“ и ќе изненадам едно срце што е на работа.

Дали треба нешто да си претпсотавуваме и дали случајно или не одговорот кого таа ќе го израдува вечерва се крие во нејзиниот одговор?! Останува да почекаме и да видиме дали ќе се појават во јавност некакви фотографии од оваа љубовна средба…

По што ќе ја паметите 2023 година?

Оваа година истовремено ме изненади и ме шокира со убави работи.Имам неколку нови познанства што ми го греат срцево, ја добив слободаат што ја сакам, се будам среќна и не живеам во нечии болни амбиции дека нешто мора и треба!

Што си посакувате во 2024 година?

Себеси си поскаувам мирно небо, добри луѓе и вистински средби сето доа далеку од завидливи и болни умови. Се останато ми дал Бог и сум му благодарна.

Ова е само интро од ЕКСКЛУЗИВНОТО интервју што ви го најавуваме со прекрасната Дунавка. НАСКОРО!!! Читајте Гламур.мк и во 2024 година!

Среќни празници!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button