Реклама
Култура[тор]

Мечето Вини Пу – Градско кино Милениум

Реклама

Режија: Стефан Џи Андрсон и Дон Хал
Улоги: Џим Кумингс, Крејг Фергусон и Џон Клис

Маркетинг

Во еден обичен ден во шумата наречена 100 Ари, Вини Пу е во потрага по мед. По една погрешно протолкувана порака од Кристофер Робин, Вини Пу ги убедува сите пријатели од шумата дека нивниот пријател е киднапиран од чудовиштето со име „Бексон” и тие тргнуваат да го спасат.

Време :

Маркетинг

09.01.2012, понеделник,  во 11:00

Локација :

Градско кино Милениум

Цена :

150.00 ден.

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button