Реклама
Култура[тор]

Roger Waters – The Wall во живо во Загреб

Реклама

Артист: Roger Waters
Дата:13. Април 2011
Место: Загребска Арена
Карти: 7.400 денари

По 30 години од раѓањето на легендарниот Ѕид, Роџерс започна нова Европска турнеја. Концертот е наречен по овој албум и тоа ќе биде негова прва интерпретација по цели 20 години.

{youtube}duO0jNUYOg8{/youtube}

Маркетинг

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button