Реклама
Култура[тор]

Инвазија на „врели“ alien-ки!

Реклама

Многумина од нас обожаваат Научно Фантастични филмови, уште од деца.

Маркетинг

Секој таков од нас како дете имал некој (сега веќе) смешен сон, да стане пилот, да го истражува универзумот, да открива нови светови и вонземски видови. Токму така, нови видови…и тие мора да имаат жени, зар не?! Од секогаш сум се чувствувал среќен што писателите, режисерите и продуцентите на SF филмовите исто така ја имаат сличната визија „alien рибите“! Тоа можеби е помалку и настрана атракција и привлечност, но сепак е привлечност. И тоа сексуална!

Сигурно од овој краток увод ви е јасно дека ние, од тимот на Stipka ги симпатизираме префинетите дами од други планети. Па затоа и решивме да направиме за вас – однос за оние од вас кои имаат слична склоност – една листа на најдобри ликови кои се појавиле во сериите и филмовите од ваков тип. Имајте една блиска средба од трет вид, гледајќи ги овие секси женски суштества.

Маркетинг

Gaila – Star Trek 2009

alt

Домашна Планета: Orion
Сите „Тракери“ и случајни гледачи на “Star Trek” ги сакаат своите Gail-и во стандардна форма: Прекрасни, Цицлести и Зелени…

Serleena – Men in Black 2

alt

Домашна Планета: Kylothia
Seerlena се вози низ универзумот во брод не поголем од туш кабина – но кога тоа „големината била важна“ кога се во прашање превозните средства на жените? Важно е дека делумно плантираната, делумно во Victoria’s Secret облечена моделка може да го „скине“ секој досаден и наметлив маж за неколку секунди.

Kara Zor-El – Supergirl

alt

Домашна Планета:Krypton
Kara Zor-El планетата земја и го зеде идентитетот на Supergirl, во надеш дека ќе го најде магичниот елемент Omegahedron, но и самата не е свесна дека му даде надеж ма целиот свет. Со присутноста на свајца Криптонити на Земјата, шансата да „легнете“ некој со супер моќи, двојно се зголеми!

Princess Aura – Flash Gordon

alt

Домашна планета:Mongo
Освен „вртењето“ на сите главни ликови од Mongo во самата серија, Aura знае да ги здрме Flash, Prince Barin, најверојатно и Zarkov и надвор од екранот. Немојте да мислите дека ова го збориме од злоба, едноставно сме само љубоморни…

Princess Neytiri – Avatar

alt

Домашна планета: Pandora
Ние мислевме дека светкавите Ouotfit-и се само за наконтените типки, се додека не разбравме дека Na’vi – те ги користат за да се „поврзат“ едни со други…Но од друга страна, исто така ги користат своите бои и за да се поврзат и со коњи и….како и да е, помалку перверзното е ОК.

Kitty – Cocoon

alt

Домашна планета: Antarea
Нудистичкото шлапкање е десет пати позабавно кога го правите со бивши резидент на Atlantis, во базен адитиран со животна енергија. Не плашете со од светкањето, тоа си е природно…
!
Diva Plavalaguna – The Fifth Element

alt

Домашна планета: Непозната
За оваа alien-ка дефинитивно важи правилото: „Батка ако оваа готви како што пее, јас ќе и ги мијам садовите!“ Можеби на прв поглед и не ви изгледа толку примамливо, но замислете само какви се опции нудат сите тие пипки и што уште не. А пак таа уста….

T’Pol – Star Trek: Enterprise

alt

Домашна планета: Vulcan
Ако од оваа девојка не ви доаѓаат највлажните фантазии кои ги добива секој од нас, тогаш навистина сте си го губеле (и се уште го правите тоа) времето читајќи го овој текст. Плус знаеме дека е „За“ човечка љубов….
.
Padme Amidala – Star Wars Prequel Trilogy

alt

Домашна планета: Naboo
Таа е ангел кој не трпи никакви ср..а од Trade Federation или пак од нејзиниот Jedi маж. Таа е дама која ја превзема контролата и решена за сруши сé, ако е потребно. А такви не се наоѓаат лесно во нашава ни мала галаксија.

Sil – Species

alt

Домашна планета: Земја, но нејзината ДНК е од друг свет.
Ах тие научници, никогаш и никако да научат. Ben Kingsley и остатокот од тимот пронашле катастрофален резултат, во SETI трансмисија: креираат убава, сексуално предразнета жена! Зошто сите прекрасни жени на овој свет се резултат на некоја мутација…..

Caprica Six – Battlestar Galactica

alt

Battlestar Galactica ги имаше своите најѕвездени моменти back in the days. Но тогаш имаше толку многу исти кадри од идентични пластични фигури, кои можеа да ве натераат да фрлите нешто кон телевизорот, како резултат на чиста досада и едноличност. Тогаш се направи новиов серијал, кај нас почнаа да се дава на ТВ, ја видовме Tricia Helfer и повторно станавме зависни. Технички, девојкава е можеби не е направена од метал, но дефинитивно не е од оваа планета. И што е најдобро, постојат илјадници копии, идентични на неа!

alt

За останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button