Реклама
Култура[тор]

Volver – хистериите на Almodovar

Реклама

Да се потсетиме на еден лудо забавен и исто толку добар филм на шпанскиот мајстор на филмот, Don Pedro.

Маркетинг

После неколкуте мрачни драми и трилери, најголемиот филмаџија од Шпанија после Bunuel, Pedro Almodovar, во 2006 се врати на она поради што беше и станал најголема европска режисерска ѕвезда – шарените и духовити camp претерувања, со многу жени во кадрите. А бидејќи и сега, поточно лани повторно забега во оние психотични состојби кои им се случуваат во главите на мажите во “The Skin I Live In”, ние се решивме да ве потсетиме на овој негов филм, наместо последниот.

alt

Маркетинг

Само на кратко ќе ви кажеме дека ’Volver‘ е приказна за пар живи и неживи хероини, чии што животи (или смрт-и) се испреплетуваат околу илегалниот салон за убавина и еден ресторан. Во главната улога е Penelope Cruz – која во тој период – после многуте американски кретенизми во кои се наглуми и ја гледавме, со враќањето во Шоанија сакаше да не потсети дека некогаш знаеше и да глуми. Тоа го препознаа и во Cannes, па нејзе и на целиот актерски ансамбл им доделија награда за најдобра глума. 

Доколку сакате да се релаксирате со гледање на интересен, забавен, но интелегентно направен филм, ’Volver‘ најтопло ви го препорачуваме.   

{youtube}ABSvppyQGdE{/youtube}

Сакате секс? Сакате мода? А сеир?
Приклучете се на нашата Facebook страница и сето ова го добивате гратис!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button