Во овој модел на здолниште секоја жена изгледа раскошно и привлечно (фото)

Иако уште летото и не е почнато, сепак, ова парче облека изгледа дека се издвојува како главен фаворит. Модните експерти му предвидуваат голем успех и апсолутна доминација во наредните месеци.

ФОТО: Instagram Printscreen

Ако сте љубители на бохо стилот, оваа информација ќе ве израдува. Всушност, на мода се враќаат здолништата со ресички и уште еднаш ја освојуваат модната сцена. Доколку ова парче облека не се најде во вашиот плакар, тогаш експертите велат дека не можете да се наречете жена со стил.

Првата асоцијација за ова здолниште е секако женственоста, а благодарејќи на овој крој секоја дама изгледа како милион долари. Тесното здолниште ги истакнува облините, а ресичките креираат вистинска магија додека се движите. Совршен детаљ кој секоја фигура ќе ја направи заводлива.

Во зависност од остатокот на аутфитот и начинот на кој ќе го искомбинирате, ова здолниште може да биде дел од лежерен, но и од елегантен стајлинг.

Лесно се вклопува со патики, рамни сандали, но и со повисоки потпетици. Кој стил и да го обожавате, со ова здолниште можете да го добиете. Долги, кратки или модели со средна должина – сите доаѓаат предвид.

View this post on Instagram

Check out beautiful @cydnee.davis AND Baha Ranch rep @whitcombailey Featuring: On Cydnee Vintage top @triplejboutique_ . Calamity Jane Fringe skirt in teal $39 Also available in Mustard or Black. The Nacoma concho belt $98 . On Bailey: Annie Oakley Fringe Skirt in Copper $39 also available in teal The Bailey Velvet Bodysuit in black (also available in copper) $29 Double buckle belt $19 . Use code BAILEY15 to save ! . Https://baharanchwesternwear.com . PHOTO BY @torieeggerphoto . Lashes by @acekickinlashes . #fringeskirt #velvetbodysuit #shesgotstyle #rodeofashion #westernflair #nfrfashionstyle #baharanchwesternwear #bohocowgirl #fringeskirt #conchobelt

A post shared by BAHA RANCH WESTERN WEAR (@baharanchwesternwear.com_) on

Кое е вашето мислење за ова уникатно, необично и заводливо парче облека?

 

 

(Visited 228 times, 1 visits today)