Диети

Внимавајте на распоредот во вашиот фрижидер!

Реклама
Реклама

Доколку сте во војна со вишокот килограми, за секоја изгубена битка не обвинувајте ја вкусната храна, туку распоредот на намирниците во фрижидерот.

Маркетинг

Според една научна студија (уште една која потекнува од лудите Амери!), три пати поголема е веројатноста да го јадете она што најпрво ќе го видите во фрижидерот отколку она што е малку подлабоко во него. Ова во превод значи (мораме да преведеме, бидејќи е многу сложено, нели?) доколку сакате здраво да се исхранувате тогаш ставете ги посакуваните намирници во првата линија и многу е поголема веројатноста дека ќе посегнете за нив, отколку за нешто што се наоѓа на крајот, на последната полица.

Но, како што вели една наша новокомпонирана изрека: Можеби ова ви звучи по малку шашаво, но верувајте, функционира!

Па.. Bone Appetit!

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button