Реклама
Култура[тор]

Вино – Скоп 2011

Реклама

„На плоштадот Македонија во Скопје од 5 до 9 октомври ќе се одржи петтиот по ред интернационален вински фестивал Вино-Скоп.“

Посетителите ќе имаат можност да вкусат голем број на домашни и странски вина, како и голем број на гурмански производи кои ќе се вклопуват со вкусот на виното.

Маркетинг

Гостите ќе ги забавуваат артистите: Влатко Стефановски, Игор Џамбазов, Есма Реџепова, Даутовски квартет, Гоце Арнаудов и мн. др.

alt

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button