Реклама
Култура[тор]

Виктор Апостолски се врти на MTV

Реклама

„Еве го видеото на Виктор Апостолски, еден од финалистите на првиот Македонски Идол, пристигна и на нашата жица.“

Видеото во моментот се наоѓа на 14 место на популарната топ листата на MTV – домачица, наменета за најдобрите 20 локални спота од целата област Адрија.

Маркетинг

Инаку се работи за песната You were mine, изработен од страна на продукција Фабрика (Гоце Цветановски и Маријан Огненовски). Текстот е на Виктор, додека музиката и аранжманот се на Валентино Скендеровски.

{youtube}8tQYeOHe-WU{/youtube}

Маркетинг

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button