Реклама
Нега и здравје

Како да бидете позгодна за само 7 дена

Реклама

Станува збор за кардио програма со чија помош за само 7 дена, и со само 20 минути вежбање, ќе го намалите обемот на вашите бутови.

Многу вежби кои што ги правиме едноставно НЕ делуваат на одредени делови од телото каде што се собираат масните наслаги. Токму и затоа ви се случува, и покрај тоа што напорно вежбате, се уште да не можете да ги облечете омилените фармерки. Но, доколку ги правите овие вежби, за многу брзо време ќе ги забележите резултатите.

Маркетинг

Девојка со точакот

Седнете на земјата, подигнете ги нозете во воздух и возете велосипед. Ова можете да го правите и додека ја гледате вашата омилена серија на ТВ.

Маркетинг

Чучњеви

Свиткајте ги колената за получучњеви, ставете ги рацете на колковите или половината и лефтерно спуштајте се кон подот додека не почувствувате затегнување и болка во бутните мускули. Потоа исправете се и повторете ја оваа вежба најмалку осум пати. Кога ќе добиете кондиција, правете ја во поголеми серии.

А сега најважното!

Легнете на грб, свиткајте ги нозете во колената, а рацете испружете ги покрај телото и гледајте нагоре. Ставете свиткана крпа меѓу колената, како внатрешната страна на вашите бутини би учествувала активно и подгнете го задникот. Повторувајте ја оваа вежба повеќе од 15 пати во една серија и не заборавајте правилно да дишете.

{youtube}5OQXAm7JKuM{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button