Реклама
Нега и здравје

Сакате да имате колкови како Северина? Еве ја нејзината тајна …

Реклама

Северина веќе подолг период тренира со нејзиниот личен тренер Марк Папа три пати неделно, а за време на турнеите го дуплира ритамот на тренинзите.

Маркетинг

Северина макотрпно вежба за да биде постојано во форма, а нејзиниот тренер Марко Папа, за хрватскиот портал zadolojna.hr ја отркива тајната на нејзините заводливи колкови.

Тренингот е составен од вежби кои ги зајакнуваат мускулите и кои се изведуваат на справата TRX и кондиционите вежби „маринци“.
Вториот циклус во нејзиниот тренинг вклучува кардио вежби за кондиција, а се изведуваат на веслачки ергометар, орбитрек и велосипед.

Вежбите што ги прави Северина се осмислени за зајакнување на мускулите на целото тело поради природата на нејзината работа, додека за цврстите колкови Северина има посебни вежби кои постојано ги прави.

Маркетинг

Станува збор за трите златни и наједноставни вежби кои се добри за секоја жена и кои можат да се прават дома, а Северина редовно ги практикува, вели Марко за порталот.

На прво место се чучњевите, потоа исчекорите и на крај маринци (станува збор за три последователни вежби во кои наизменично се прават чучењ, склек и скок во повторувања до десет пати).

Потребно е секоја вежба поединечно да се први во три серии по десет повторувања, а според Марко ваквиот тренинг за рекордно време дава одлични резултати и доколку претходно не сте се занимавале со спорт и не сте вежбале.

Па, вреди да се проба, нели?

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button