Најдобрите вежби за обликување и затегнување на задникот

Ако сакате вашиот задник да изгледа убаво во фармерки (но и во костим за капење секако) крајно време е да поработите на случајот и да почнете да правите вежби за зацврстување и затегнување на овој дел од телото.

Од појавата на надарените дами како Бијонсе или Џенифер Лопез сите жени добија желба да изгледаат цврсто и затегнато, но да ги задржат привлечните женски облини. Овие вежби се идеални за сите жени што сакаат да имаат заоблена и истакната позадина.

ADVERTISEMENT

Доволно е да посветите само 5 минути дневно и да ги направите вежбите кои ви се дадени во видеото подолу. Овој краток тренинг е наменет за обликување и кревање на задникот, како и за тонирање на мускулите на бутовите.

 

Извор: Ženski kutak/Stil

 

Facebook Comments
(Visited 178 times, 1 visits today)
Loading...