Реклама
Култура[тор]

A Venus Fly Trap во живо на Канал 103

Реклама

„Во рамките на серијалот Ако никој не свири… во живо на Стотројка, оваа недела од глувата соба на Канал 103 ќе се претстават A Venus Fly Trap.“

Маркетинг

А Venus Fly Trap е нов македонски бенд, чии што членови имаат повеќегодишно искуство во најразлични бендови и проекти.

Под влијание на фанк, гараж рок, панк рок, пост панк, електро, синт поп, па дури и хип хоп, овие четворица момци потпомогнати од ритам машина, создаваат свеж звук, со текстови кои се критички поглед како за најблиската околина, така и за ситуацијата на светот денес и низ историјата.

Маркетинг

Составот го сочинуваат Александар Савовски-вокал и гитара, Петар Паневски на бас, Горан Стојчевски на клавијатури, ритам машина и вокали и Саше Паневски- вокал.

Концертот ќе може да се следи и преку интернет на:

www.kanal103.com.mk

http://www.myspace.com/avenusflytrap

контакт: akonikojnesviri@gmail.com

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button