Реклама
Култура[тор]

Уметност – пост апокалиптичен свет

Реклама

Станува збор за делата на рускиот уметник Владимир Манјухин, уметник со по малку песимистичка визија за светот кој доаѓа.

Маркетинг

Како и да е, човекот има доволно имагинација и техника да нацрта со рака и четка некои извонредно реални илустрации за еден нов свет, каков што би изгледал после апокалипсата. Знаеме дека идејата не е нова, а и претходно многу пати била лајт мотив на многу други сликари, но неговите слики се нешто навистина скоро совршено. Сигурно ќе ве потсетат на некои од оние било документарни или играни филмови со ваква визија за иднината, но запомнете, ова не се CGI кадри, туку масло на платно! Затоа погледнете за што збориме.  

alt

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button