Реклама
Рецепти

Цацики салата

Реклама

Kраставицата треба убаво да се измие, па да се исече на ситни коцки и да се измеша со кисело млеко или павлака.

Маркетинг

Лукот го толчиме или пак, се сече на многу ситни парчиња. Истото го правиме и со мерудијата (нането) и сето тоа го мешаме заедно. Оцет и сол ставаме по желба. Потоа салатата ја обликуваме да добие убав изглед во чинијата во која што стои, а пред послужување му додаваме малку масло и по желба може да ја декорираме со маслинки.

 Потребни состојки:

Маркетинг

1 краставица, средна величина
½ килограм овчо кисело млеко
3-4 чешни лук
Мерудија (нане)
Оцет
Масло
Сол

Види ги најдобрите попусти од Македонија за оваа недела тука ».

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button