Реклама
Нега и здравје

Тренинг од 10 минути за совршено и витко тело како на најубавите манекенки во светот

Реклама

Доколку некогаш сте се запрашале што прават ангелите на Викторија за да изгледаат толку секси, одговорот е едноставен: тие секогаш внимаваат што јадат, а и вежбаат редовно.

Маркетинг

Но, нивното вежбање е малку поинакво од она на останатите бидејќи имаат лични тренери кои им ги креираат вежбите на секоја посебно. Но, бидејќи поголемиот дел од нас не може да се дозволи таков луксуз, еве шанса да вежбаме со личните тренери на едни од најубавите девојки во светот.

Погледнете ги вежбите кои славните тренери ги направија достапни за јавноста и сето тоа бесплатно. Во видеото има десетминутен сет со вежби за целото тело и е направено од Андреа Орбек, која што тренира неколку ангели на Викторија.

{youtube}PWEdJRRndkQ{/youtube}

Маркетинг

Па доколку сакате да пробате, тоа можете да го направите и во вашата соба – се што треба да направите е внимателно да ги следите вежбите и да почнете со правење мускули и согорување на маснотиите.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button