Реклама
Коса

Тренд фризури за пролет/лето 2012

Реклама

Иако сезоната пролет/лето 2012 се уште не дошла, ние пред нас веќе ги имаме сите трендови во врска со фризурите за оваа сезона.

Маркетинг

Влажната и замазнетата коса ќе бидат поприлично популарни, но и природните плетенки ќе останат ИН се додека ретро трендовите живеат во модата.

Стиловите во врска со фризурите и сезона пролет/лето 2012 година се бројни и многу различни. Некои се романтични, а некои, пак, направени во ретро стилот. Погледнете!

Маркетинг

Романтична плетенка

alt

Ваквите плетенки ќе бидат ИН во 2012-та. Тоа го покажаа и моделите на ревиите како што беа оние на Moschino (лево) Valentino (десно). Тие се добри како за преку ден, така и за вечерните излегувања. Можат да се замотаат како венче на главата и да се комбинираат со некои интересни обетки.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/4801-trend-frizuri-prolet-leto-2012?slika=1 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Рeтро фризура

alt

Ретро фризурите ќе останат популарни и оваа сезона. Погледнете ги само оние што ги издвоивме од Jean Paul Gaultier и Preen. Нивните фризури се замотани и подигнати нагоре. Виткањето можете да го направите со помош на некоја четка со многу дебела рачка.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/4801-trend-frizuri-prolet-leto-2012?slika=2 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Развеана фризура

alt

Овие развеани изгледи како и фризурите што потсетуваат на брановите од плажа се уште еден од трендовите за оваа сезона. За да бидете комплетни во изгледот дополнете го со некоја тренди капа или пак нагласете ја шминката на вашите очи. Ќе изгледате прекрасно.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/4801-trend-frizuri-prolet-leto-2012?slika=3 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Бранови

alt

И овие фризури можевме да ги забележиме на годинешните ревии за пролет/лето 2012. Тие можат да бидат направени во ретро стил, или пак косата да се подели некаде во пределот над едното уше и да се префрли на едната страна онака природно, развеано. Особено интересна беше фризурата на моделот на Badgley Mischka (десно).

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/4801-trend-frizuri-prolet-leto-2012?slika=4 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Залижана фризура

alt

Залижаната фризура ќе биде можеби еден од најголемите трендови за оваа сезона. Таа целосно треба да биде префрлена на задната страна, залижана и залепена за главата што ќе дава впечаток како да е влажна. Можат да ја носат и оние со плава, и оние со црна коса.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/4801-trend-frizuri-prolet-leto-2012?slika=8 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Влажен изглед

alt

Оваа фризура беше присутна во многу модни ревии за пролет/лето 2012 година. Таа беше презентирана како еден незавршен изглед, кога косата е зафрлена наназад и е изгледа како да е влажна. За да добиете поромантичен изглед можете да ја комбинирате со шнола како што тоа го направи да речеме Chanel (десно).

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/4801-trend-frizuri-prolet-leto-2012?slika=6 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Несредена и подигната фризура

alt

Уште еден шик изглед за оваа сезона. Се што треба да направите е вашата фризура да изгледа потполно несредена и да ја подигнете нагоре. Може да ја комбинирате со некои ретро обекти или пак да ја носите без никакви додатоци. Меѓу останатите, за ваков тренд се определија и етикетите на Diane Von Furstenberg и Dolce&Gabanna.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/4801-trend-frizuri-prolet-leto-2012?slika=7 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Марама

alt

Модните додатоци за вашата глава секогаш се ин. За сезона пролет/лето 2012 вклучени се марамите. Може да оди со било која фризура, од оние во ретро бранови па се до влажна.

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button