Реклама
Култура[тор]

Токсикологија мјузик на антички

Реклама

„Токсикологија мјузик најавува голем спектакл што ќе се одржи на 23 јули во Античкиот театар во Охрид.“

ПО минатогодишните журки „Хип-хоп револуција“ и „Јас сум хип-хоп“ нема сомневање дека овој настан исто така ќе помине со незаборавна атмосфера, нешто што и самите организатори го најавуваат со сигурност.

Маркетинг

За расположение во публиката ќе се погрижат Тони Зен, Пука Козметика, Слаткаристика, Џоле, Кацар и мн. др. познати имиња од македонската хип-хоп сцена. Па доколку сте во Охрид и сте за хип-хоп-оп-оп-хоп повелете!

Картите ќе се продаваат од 250 денари до 17 јули, па се до 450 денари колку што ќе чинат тие на „античката“ врата!

Маркетинг

alt

За останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button