The Rock повторно ги разнежни женските срца објавувајќи слика со неговата преслатка ќерка

Двејн Џонс, попознат како The Rock, е еден од оние познати татковци кои успеваат да ги разнежнат срцата на многу дами со секое објавување на слика на социјални мрежи.

Тој го стори тоа со последната фотографија на која, заедно со својата петгодишна ќерка, го гледаше вториот дел од анимираниот филм “Неверојатни”. “Неверојатни” пред спиење, по  57. пат “, Рок напишал под фотографија која собра повеќе од три милиони лајка.

“Чекај додека не сфати дека нејзиниот татко го позајми гласот во анимираниот филм, Моана “. Тој филм ќе го изгледа повеќе од 57 пати”, се пошегува еден од неговите другари. “Ова се вика вистинска татковска љубов”, коментира еден од неговите фанови.

ADVERTISEMENT

“Уживајте сега, бидејќи еден ден ќе ги пропуштите таквите моменти”, додаде третиот.Рок е татко на три ќерки, 17-годишниот Симон Александре од претходниот брак, која неодамна го заврши своето средно образование и две девојчиња кои  ги доби со пејачката Лорен Хашиан.

Facebook Comments
(Visited 222 times, 1 visits today)
Loading...