Реклама
Култура[тор]

“The Hunger Games” на врвот на Box Office – от

Реклама

Филмот The Hunger Games, базиран на бестселер романот на Suzanne Collins и во кој настапуваат Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth и Josh Hutcherson ’собра‘ неверојатни 155 милиони долари во премиерниов викенд. Овие бројки го поставуваат филмот на трето место на листата на филмови со најголема заработка во првиот викенд од прикажувањето, во историјата…

Маркетинг

Комедијата “21 Jump Street” со Channing Tatum и Jonah Hill се најде на второто место со заработка од 21.3 милиони, додека третото место го зазеде “Dr. Seuss’ The Lorax” во која гласовите ги позајмуваат Taylor Swift и Zac Efron. Оваа анимација донесе заработка од 13.1 милион.

Што се однесува до апсолутниот шампион од оваа недела “The Hunger Games”, станува збор за SF филм, во кој дејствието се случува во пост апокалиптичен свет и ни е прикажано преку визурата на 16 годишната Katniss Everdeen. Во земја со име Panem, која се наоѓа на местото каде што некогаш постоела Северна Америка се наоѓа градот Capitol, високо развиениот метрополис, кој ја држи моќта над остатокот од нацијата. The Hunger Games се годишен настан, во кој едно дете од 12 години и девојка на 18 се избрани да учествуваат на телевизиски натпревар, со останатите учесници од другите области на градот и каде што само еден на крајот преживува.

Маркетинг

Ви звучи малку познато? Нели имаше таков филм пред 20-тина години со Шварци? Нема врска, погледнете го трејлерот:

{youtube}RNxb28j5C1w{/youtube}

Сакате филмови? Сакате мода? Рокенрол? А сеир?
Приклучете се на нашата Facebook страница и сето ова го добивате гратис!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button