Реклама
Култура[тор]

The Glitch Mob – Warrior Concerto

Реклама

The Glitch Mob е тричлен елетронски бенд од Лос Анџелес, составен од Ed Ma (edIT0, Justin Boreta (Boreta) и Josh Mayer (Ooah).

Маркетинг

Оригиналниот петочлен состав на бендот, вклучувајќи ги Kraddy и Kitty-D, е формиран 2006 г. во периодот на разивањето на beat сцената, во која доминираше бас звукот.

Тие се прославија настапувајќи во живо со лаптопи и MIDI контролери како Lemur Input Device, главно во Лос Анџелес и Сан Франциско, а го проширија својот круг на фанови со турнеи почнувајќи од West Coast-от, па ширум светот. Нивниот дебитантски албум “Drink The Sea”,  се најде на 57-то место на CMJ Top 200 Chart for College Radio. Нивниот сингл “Drive it Like You Stole It” пак го достигна 2-то место на листата на топ превземања на XLR8R за 2010 г.
 
Оваа тема која ја одбравме за вас, е дел од “We Can Make the World Stop” (EP, 2011). Прекрасните виолини, добриот бит и бас саунд ја прават оваа трака навистина посебна. Навистина добар бенд, нешто добро од Л.А…

Маркетинг

{youtube}cufOt5egedI{/youtube}

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button