Реклама
Култура[тор]

Фестивалот Terraneo во Хрватска

Реклама

Потврдени се првите бендови кои ќе настапат на второто издание на фестивалот Terraneo 2012 кој ќе се одржи од 7 до 9 август 2012 година во Шибеник, Хрватска.

Маркетинг

Се работи за фестивал кој ветува три дена одлична музика и пет денови прекрасен одмор, забава и незаборавно искуство. Овој фестивал има и свој еколошки програм кој што е поделен во три целини: Еко Акција, Еко арт и Еко смарт.

{youtube}pTuRK1tAPcs{/youtube}

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button