Реклама
Нега и здравје

Како да имате тело како на Бијонсе

Реклама

Сакате да изгледате како Бијонсе?

Па тогаш што чекате, пуштете го видеото што ви е дадено подолу, засукајте ги ракавите и правете го сето она што го прави и згодната девојка …

Маркетинг

Според истражувањето кое што го има направено „The American Council of Exercise“ вежбите се хулахоп согоруваат по 7 калории на секоја минута. Според ова доколку дневно вежбате по 30 минути, вие за ова време ќе согорите околу 210 калории, што е одличен резултат ако сакате да изгледате како популарната пејачка Бијонсе.

Вежбите со хулахопот ја подобруваат кондицијата и ви го зацврстуваат телото. Тие се одличен тренинг каков што има користено и Бијонсе, но и првата дама на САД, Мишел Обама. Тие токму со помош на хулахопот го имаат вратено телото во форма откако се имаат породено. Погледнете!

Маркетинг

{youtube}mAyrTDOooos{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button