Реклама
Култура[тор]

Сомнително лице во МНТ

Реклама

Театарската претстава „Сомнително лице“ е дел од програмата „Театар и вино“, која на граѓаните ќе им овозможи на свечен начин во ТЕАТАР да ја организираат својата предпразнична прослава.

Маркетинг

Автор на текстот: Бранислав Нушиќ
Режија: Синиша Евтимов

Маркетинг

alt

Сценографија: Љубо Јованоски
Костимографија: Лира Грабул
Музика: ПМГ Колектив

Актери:
Александар Микиќ
Никола Ристановски
Емил Рубен
Оливер Митковски
Билјана Беличанец – Алексиќ
Ванчо Петрушевски
Сашко Коцев
Гораст Цветковски
Јелена Јованова

Понеделник, 09 Јан 2012, 20:00ч.
Локација : МНТ
Цена: 250 ден.

Со програмата ТЕАТАР И ВИНО сакаме да бидеме дел од празничната атмосфера, која на граѓаните ќе им овозможи на свечен начин во ТЕАТАР да ја организираат својата предпразнична прослава. Заедно со претставите на посетителите сакаме да им овозможиме мало дружење, со чаша добро вино и камерен оркестар.

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button