Реклама
Култура[тор]

Театар и вино

Реклама

Почитувани,
НУ Македонски Народен Театар во  месеците  декември и јануари, организира празнична програма насловена „ТЕАТАР И ВИНО“.

Празничната програма се  состои во гледање на театарската претстава после која публиката ке има можност да вкуси вино од наши врвни винарии.

Маркетинг

Со програмата ТЕАТАР И ВИНО  сакаме да бидеме дел од празничната атмосфера, која на граѓаните ќе им овозможи на свечен начин во ТЕАТАР да ја организираат својата предпразнична прослава.  Заедно со претставите на посетителите сакаме да им овозможиме мало дружење,со чаша добро вино и камерен оркестар.
 
Со билетот глеадачите добиваат следење на театарска претстава, вино што ке биде послужено на коктелот  во придружба на камерен оркестар. 

Кликни тука за да ја видиш програмата…

Маркетинг

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button