Диети

Тајната за добар изглед на Кендис Свенепол

Реклама
Реклама

Ангелот на Викторија Сикрет, Кендис Свeнeпол, ги поминува нејзините денови презентирајќи долна облека на најубавите плажи во светот (освен кога вежба јога на некој прекрасен покрив во Њујорк!)

Маркетинг

Но, сепак, нејзината работа не е постојано само забава и игра. Таа работи напорно за да изгледа секси. Еве што вели Кендис во врска со нејзиното вежбање за fitnesmagazine.com.

Кога се чувствуваш најсекси?
Кога ќе излезем свежа од под туш и кога ќе ставам парфем.

Маркетинг

Што најмногу вежбаш
Во главно кога сум на отворено јас сакам да играм бадминтон на некоја плажа или да трчам. Но, кога сум во затворен простор, најмногу сакам да боксувам.

Што правиш за тренингот да ти биде поинетересен?
Секогаш додавам нови песни на мојата плејлиста и задолжително ќе облечам нешто во што ќе се чувствувам секси. Нешто во светли и весели бои…

Кој е твојот омилен дел од тоа што си модел во VS?
Ми се допаѓа тоа што на работа сите се однесуваме како да сме едно семејство и секако, убавите плажи се друга причина зошто работата за VS е толку забавна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button