skopje

Нови 72 случаи, 3 лица излечени, вкупно 555 позитивни на Ковид 19
Вирално

Нови 72 случаи, 3 лица излечени, вкупно 555 позитивни на Ковид 19

Нови 72 случаи на коронавирусов во земјава.  За 24 часа регистрирани се 72 нови позитивни случаи во земјата. По градови:…
„Метаморфози на просторноста“ во НГМ, Мала станица
Култура[тор]

„Метаморфози на просторноста“ во НГМ, Мала станица

Почитувани, Ве информираме дека во Националната галерија на Македонија, објект Мала стница, на 11 мај 2012 година (петок) во 20…
Изложба на слики и цртежи на Билјана Кајевич, НГМ, Чифте амам
Култура[тор]

Изложба на слики и цртежи на Билјана Кајевич, НГМ, Чифте амам

Почитувани, Ве информираме дека на 11 мај 2012 година (петок), во 20.30 часот во Националната галерија на Македонија, објект Чифте…
Back to top button