шминка

Целосно природна – Весна Бејби покажа како изгледа без ниту грам шминка во шестата деценија
Наши ѕвезди

Целосно природна – Весна Бејби покажа како изгледа без ниту грам шминка во шестата деценија

Весна Бејби позираше без ниту грам шминка. Весна Перушевска, меѓу луѓето позната како под прекрарот Весна Бејби својата атерска кариера…
Во вакво издание ја немаме видено – Татјана Стојановска поубава од било кога
Наши ѕвезди

Во вакво издание ја немаме видено – Татјана Стојановска поубава од било кога

Татјана Стојановска се вбројува меѓу жените кои стареат како виното. Таа е една од најубавите жени на нашата естрада, која…
Јована Јоксимовиќ без трошка шминка и без филтри – водителката го покажа своето вистинско лице
Шминка

Јована Јоксимовиќ без трошка шминка и без филтри – водителката го покажа своето вистинско лице

Изгледа одлично во петтата деценија Познатата водителка Јована Јоксимовиќ и сопруга на пејачот Жељко Јоксимовиќ сподели неколку објави и ги…
Овој гест на СПЕНЏАРСКА ги воодушеви девојките – Видете што им подари!
Наши ѕвезди

Овој гест на СПЕНЏАРСКА ги воодушеви девојките – Видете што им подари!

Прекрасната водителка и инфлуенсерка  Јелена Спенџарска, постојано ги изненадува своите фанови. Таа е една модна иснпирација за жените со својот…
Неверојатна трансформација на Милена од Канал – ќе се воодушевите, жена која не пати од комплекси!
Наши ѕвезди

Неверојатна трансформација на Милена од Канал – ќе се воодушевите, жена која не пати од комплекси!

Новото издание на водителката ги воодушеви сите Нашата позната водителка, Милена Антовска-Станковска, во последно време се повеќе привлекува внимание и…
На ЛИЛА не ѝ пречи да ја КОПИРААТ! Оваа шминка најдобро ѝ стои, нели?
Celebrity

На ЛИЛА не ѝ пречи да ја КОПИРААТ! Оваа шминка најдобро ѝ стои, нели?

Водителката и најпопуларна инфлуенсерка во Македонија, Лила Филиповска, вчера се забавувала во диско клуб. Облечена во модерна црна свечена  маичка…
БЛЕСКА ОД СРЕЌА- Зошто е толку насмеан стилистот Даниел Николовски?
Celebrity

БЛЕСКА ОД СРЕЌА- Зошто е толку насмеан стилистот Даниел Николовски?

Најпопуларниот Македонец на Инстаграм, познатиот стилист Даниел Николовски на регионалниот натпревар ,,My global fashion awards “(MGF)  во Хрватска, ја освои…
Еве какви нијанси на кармини ќе бидат во мода во следниве месеци – ПОГЛЕДНЕТЕ и како Македонките изгледаат со нив!
Шминка

Еве какви нијанси на кармини ќе бидат во мода во следниве месеци – ПОГЛЕДНЕТЕ и како Македонките изгледаат со нив!

Девојки, дали сте подготвени за луксузните темни нијанси? Припадничките на понежниот пол што сакаат оваа есен да остават подраматичен впечаток…
Back to top button