фризури

5 фризури кои ќе ве направат помлади
Коса

5 фризури кои ќе ве направат помлади

За да изгледаме помлади, ние често ги забораваме основните работи – начинот на шминката, но и фризурите кои можат да…
15 фризури кои ќе го освежат вашиот изглед
BEAUTY

15 фризури кои ќе го освежат вашиот изглед

Ако ви е здодевен вашиот изглед, најлесно е да ја промените вашата фризура и толку брзо и лесно да го…
Три тренди и брзи фризури кои одговараат за секоја пригода
BEAUTY

Три тренди и брзи фризури кои одговараат за секоја пригода

Ако не сте посебно вешти во правењето фризури, вашето време конечно дојде. Оваа сезона во мода се едноставни фризури за…
3 нови фризури кои ќе доминираат оваа есен
BEAUTY

3 нови фризури кои ќе доминираат оваа есен

Париското издание на магазинот Вог ги прикажува фризурите кои, според нивно мислење, ќе доминираат во сезоната која доаѓа. 1. Висока…
Eдноставни и слатки фризури што се идеални за на плажа
BEAUTY

Eдноставни и слатки фризури што се идеални за на плажа

Бикини? Тука се. Крема со заштитен фактор? Нанесена. Балсам за усни? Имаме. А што ќе правите со вашата коса? Не…
Која од овие фризури ви се допаѓа најмногу за Нова година?
Коса

Која од овие фризури ви се допаѓа најмногу за Нова година?

Девојки, дали веќе почнавте да ја планирате вашата новогодишна забава? Еве ви нeколку идеи од кои можете да се инспирирате,…
Пет фризури кои ќе бидат модерни во 2016
Коса

Пет фризури кои ќе бидат модерни во 2016

Новите трендови пристигаат и во царството на фризурите така што можеби сега е вистинското време да донесете одлука за промена…
50 највлијателни фризури на сите времиња
Коса

50 највлијателни фризури на сите времиња

Брендот „Tony & Guy“ по повод 50 години постоење направи едно интересно истражување за највлијателните фризури во поп културата. На…
Back to top button