Теа Трајковска

СЀ Ѝ СТОИ: Денеска е русокоса, утре е бринета со кратка коса, потоа црвенокоса со плетенки- искрено со ТЕА
Интервју

СЀ Ѝ СТОИ: Денеска е русокоса, утре е бринета со кратка коса, потоа црвенокоса со плетенки- искрено со ТЕА

Неодмна во етерот излезе најновата песна на Теа Трајковска со ДНК насловена „Амајлија“. Ова беше одличен повод да ја исконтактираме…
И се скина фустанот, не знаеше што да прави – познатата Македонка имаше мала незгода пред настапот
Наши ѕвезди

И се скина фустанот, не знаеше што да прави – познатата Македонка имаше мала незгода пред настапот

Никој не би сакал да се најде во ваква ситуација Нашата позната пејачка Теа Трајковска на социјалните мрежи сподели една…
Македонската пејачка Tea го смени имиџот, на која српска пејачка ви личи?
Наши ѕвезди

Македонската пејачка Tea го смени имиџот, на која српска пејачка ви личи?

Популарната пејачја Теа Трајковска има нова песна „Многу барам“. Наскоро го најавува и видеозаписот за неа. – Од денеска песната…
Теа Трајковска ќе ви го одземе здивот во овие супер високи чизми
Наши ѕвезди

Теа Трајковска ќе ви го одземе здивот во овие супер високи чизми

Го обожаваме стилот на некои наши дами Кога не знаете што да облечете, изберете нешто црно, без разлика дали станува…
Теа Трајковска: „ Сакам да спојувам навидум неспојливи работи“
Celebrity

Теа Трајковска: „ Сакам да спојувам навидум неспојливи работи“

Млада, згодна, атрактвина пејачка која секогаш остава впечаток со својот стајлинг. Теа Трајковска е една од ретките млади артисти кои…
Позната пејачка од Македонија се соблече топлес на Инстаграм
Наши ѕвезди

Позната пејачка од Македонија се соблече топлес на Инстаграм

Теа Трајковска реши да гo запали Инстаграм Нашата позната пејачка се фотографираше во провокaтивно издание и фотографиите ги објави на…
Back to top button