танц

Се витка како гума: Македонската пејачка ги остави без зборови Американците
Наши ѕвезди

Се витка како гума: Македонската пејачка ги остави без зборови Американците

Ава Керш покажа што знае и умее. Некогашната македонска пејачка блеска како да е во цутот на младоста. ФОТО: Фејсбук…
Најдобриот СВАДБЕН ТАНЦ во МАКЕДОНИЈА -Невестата и младоженецот РАСТУРИЈА од играње!
Вирално

Најдобриот СВАДБЕН ТАНЦ во МАКЕДОНИЈА -Невестата и младоженецот РАСТУРИЈА од играње!

Наташа Стојанова и Константин Богданоски се младенците кои викендов правеле свадба  а еве зошто сите го споделуваат нивниот сведбен танц.…
Мелани Тарчуловска танцуваше како латино девојка – со нејзиниот танц ги воодушеви своите фанови
Наши ѕвезди

Мелани Тарчуловска танцуваше како латино девојка – со нејзиниот танц ги воодушеви своите фанови

Мелани танцуваше заедно со професионален латино танцувач и покажа што умее. Ќерката на популарниот македонски пар, Јохан и Соња Тарчуловски…
Ова симпатично девојче е нова ѕвезда на социјалните мрежи (ВИДЕО)
LIFESTYLE

Ова симпатично девојче е нова ѕвезда на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Неодамна, на Фејсбук се појави видео на кое на прв поглед се гледа дека станува збор за детско, каде што…
Иван Ангелковски: „Македонија има силна танцова сцена“
Интервју

Иван Ангелковски: „Македонија има силна танцова сцена“

Професионален танчер кој работи кореографии за видео записи на македонски поп-ѕвезди. Иван Ангелковски како кореограф и танчер настапува и на…
Back to top button