Нов Зеланд

Убавата Татјана Стојановска ги спакува куферите и замина далеку од Македонија
Наши ѕвезди

Убавата Татјана Стојановска ги спакува куферите и замина далеку од Македонија

Татјана Стојановска преку социјалните мрежи ги откри своите најнови патешествија. Имено, оваа убавица си ги спакува куферите и замина на…
Во Нов Зеланд голема тага по масакрот – најмладата жртва имаше само 3 години!
Новости

Во Нов Зеланд голема тага по масакрот – најмладата жртва имаше само 3 години!

Жителите на Нов Зеланд изразија сочувство за жртвите од масакрот во двете џамии во Крајстчерч. Од пописот на жртвите кој…
Манијакот од Нов Зеланд убивал заради оваа девојка – која е таа?
Новости

Манијакот од Нов Зеланд убивал заради оваа девојка – која е таа?

Терористот кој ја нападна џамијата во градот Крајстчерч во Нов Зеланд уби најмалку 49 лица, а повеќе од 20 се…
Back to top button