Огласи

коњ

Која е ДЕВОЈКАТА НА КОЊОТ од најубавата фотографија за ИЛИНДЕН 2023?
Вирално

Која е ДЕВОЈКАТА НА КОЊОТ од најубавата фотографија за ИЛИНДЕН 2023?

Моќната фотографија ДЕВОЈКА НА КОЊ која вчера стана вирална и се најде на сечиј профил го одбележа најголемиот државен празник…
Паметниот КОЊ помина на „зебра“ и се прошета по тротоар во близина на КЛИНИКА во Скопје (ВИДЕО)
Вирално

Паметниот КОЊ помина на „зебра“ и се прошета по тротоар во близина на КЛИНИКА во Скопје (ВИДЕО)

Случајни минувачи попладнево го „уловиле“ коњот кој слободно се шетал низ неколку локации на главниот град и ни доставија фотографии…
Необична љубовна приказна: Ова е најчудниот љубовен триаголник помеѓу кобила, коњ и крава
LIFESTYLE

Необична љубовна приказна: Ова е најчудниот љубовен триаголник помеѓу кобила, коњ и крава

Најнеобичната љубовна приказна во Србија продолжува во селото Коритник. Поточно, веќе неколку години, коњот Соко е во љубов со кравата…
Коњ херој: Го спасија од огнот, но се врати да го спаси младенчето
LIFESTYLE

Коњ херој: Го спасија од огнот, но се врати да го спаси младенчето

Волонтерите излегоа на терен за да спасат коњи и новинари кои беа во можност да го снимат овој необичен настан.…
Ретка, мала зебра: Оваа бебе се роди со точки наместо со линии
LIFESTYLE

Ретка, мала зебра: Оваа бебе се роди со точки наместо со линии

Јавете се на докторот, ние сме за заљубени. Што е поубаво од коњ? Зебра. И што е поубаво од зебра?…
Најслаткото пони: Се крена на задните нозе и танцуваше на снегот
Вирално

Најслаткото пони: Се крена на задните нозе и танцуваше на снегот

Овој симпатично  пони играше на снегот, а краткото видео ги разнежни љубителите на животни на социјални мрежи. https://www.instagram.com/p/BpSzgtTBhxh/?utm_source=ig_embed Алвин, шетланско…
Back to top button