Огласи

компир

Рецепт: Компир со сирење на француски начин
MAMA

Рецепт: Компир со сирење на француски начин

Постојат неколку начини на кои можете да подготвите вкусен компир, а еве еден супер рецепт кој можете да го испробате.…
Диета со компири со која се губи по половина килограм секој втор ден
Диети

Диета со компири со која се губи по половина килограм секој втор ден

Иако многу луѓе сметаат дека компирите гојат, сепак тоа не е вистина, ако се подготват на вистинскиот начин, со што…
Како да направите вкусен и крцкав помфрит без капка масло!
Рецепти

Како да направите вкусен и крцкав помфрит без капка масло!

Компирот е намирница која многу често се употребува во исхраната на ова поднебје, без разлика дали станува збор за варен,…
Печен компир со сусам
Рецепти

Печен компир со сусам

Ова јадење може да се сервира како прилог, но печениот компир е доволно вкусен што може да се послужи и…
Компир-паприкаш без месо
Рецепти

Компир-паприкаш без месо

Компир – паприкаш можете да подготвите и со кртина од свинско, пилешко, јунешко месо или со домашни колбаси, но овој…
Back to top button