Огласи

комедија

Македонка која ќе ве насмее, но и ќе ве остави без здив – нејзиниот природен шарм ќе ви го разубави денот
Наши ѕвезди

Македонка која ќе ве насмее, но и ќе ве остави без здив – нејзиниот природен шарм ќе ви го разубави денот

Нашата позната писателка и стендап комичарка Ивана Наскова постојано добива комплименти и за својот изглед. Синооката убавица овој пат објави…
Сашо Тасевски: „Да се насмееме на наша сметка. И онака тешко ќе куртулиме како народ“
Наши ѕвезди

Сашо Тасевски: „Да се насмееме на наша сметка. И онака тешко ќе куртулиме како народ“

Познатиот македонски актер, писател и стендап комичар го најави својот стендап настап што ќе го одржи на 1 јуни во…
Исаура, Талат, Тончи и Марио направија незаборавно селфи (фото)
Наши ѕвезди

Исаура, Талат, Тончи и Марио направија незаборавно селфи (фото)

Преспав е македонска серија во режија на Игор Иванов Изи. Серијата ја прикажува семејната приказна на браќата Бузалевски, кои отвораат…
Препорака за филм – This means war!
Култура[тор]

Препорака за филм – This means war!

„This means war“ е модерна комедија која со сигурност ќе ве расположи.  Два агенти на ЦИА, Tuck (Tom Hardy)и Foster…
Back to top button