Огласи

комбинации

Бела маица – наједноставното парче облека што ви нуди безброј модни комбинации
Fashion

Бела маица – наједноставното парче облека што ви нуди безброј модни комбинации

Според советите на бројни славни модни икони, белата маица е едно од неколкуте парчиња облека кои задолжително треба да се…
Овие навики ги имаме речиси сите, но еве кои намирници НЕ смеат да се консумираат заедно
BEAUTY

Овие навики ги имаме речиси сите, но еве кои намирници НЕ смеат да се консумираат заедно

Сите знаеме дека некои производи едноставно не можат да се комбинираат. Меѓутоа, постојат едни нејасни, а истовремено и нездрави комбинации…
Едноставни комбинации на бои на кои секогаш можете да сметате
Fashion

Едноставни комбинации на бои на кои секогаш можете да сметате

Едноставно е – што помалку, толку подобро! Секогаш! Одговорот на бројни модени дилеми се крие токму во оние едноставни класични…
3 парчиња накит кои ќе ја разубавеат секоја ваша есенска комбинација
Fashion

3 парчиња накит кои ќе ја разубавеат секоја ваша есенска комбинација

Кога зборуваме за накитот во есенската сезона, најголемите летни трендови заживееја и во ова, постудено време. Иако можеби овие ќе…
Што да носите за продолжениот велигденски викенд
Модни совети

Што да носите за продолжениот велигденски викенд

Неколку комбинации што можеме да ги „фураме“ како за празникот, така и за периодот што следува … Пред нас е…
Што ќе се случи ако престанете да купувате облека со принт
Шопинг

Што ќе се случи ако престанете да купувате облека со принт

Можеби никогаш не би ја дефинирале вашата гардероба како минималистичка, но не често се случува по одреден период да забележите…
Модни комбинации кои можеме да ги носиме преку викенд
Модни совети

Модни комбинации кои можеме да ги носиме преку викенд

Погледнете ги овие неколку комбинации кои ги позајмивме од познатите модни блогерки и кои би можеле да ги фураме преку…
Еве како нашите познати ИТ девојки ги комбинираат боите оваа зима
Модни совети

Еве како нашите познати ИТ девојки ги комбинираат боите оваа зима

Секоја девојка што ги следи трендовите добро знае кои бои треба да се форсираат во одредена сезона, а кои пак…
Бои кои се во тренд и со кои ќе го освежите вашите зимски комбинации
Модни совети

Бои кои се во тренд и со кои ќе го освежите вашите зимски комбинации

Ајде да бидеме искрени. Зимата е мрачна сезона, особено по празниците … Откако ќе ги отстранат сите оние елки, интересни…
Back to top button