козметика

Маја Кировска: „Користам многу нежни препарати без парфем за да избегнам иритација од било каков тип “
BEAUTY

Маја Кировска: „Користам многу нежни препарати без парфем за да избегнам иритација од било каков тип “

Корејската козметика е светски препознаена и призната како квалитетна и ефективна, благодарение на совршено разработениот систем за нејзиното производство. Од неодамна…
Моника Коцарева: „Секоја девојка треба да поседува краток црн фустан“
Интервју

Моника Коцарева: „Секоја девојка треба да поседува краток црн фустан“

Уникатна, препознатлива, своја. Нашата дизајнерка Моника Коцарева  со своите колекции ги поместува границите од стереотипите и создава парчиња кои оставаат…
Кајли Џенер повеќе не е милијардерка, магазинот „Форбс„ ѝ ја одзеде титулата поради „мрежа на лаги“
Наши ѕвезди

Кајли Џенер повеќе не е милијардерка, магазинот „Форбс„ ѝ ја одзеде титулата поради „мрежа на лаги“

Магазинот Форбс објави приказна за „мрежите на лаги на Кајли Џенер“, која наводно ја лажирала заработката на компанијата Кајли Козметикс,…
Жените фрлаат 75 отсто од шминките: Имаат полн несесер со козметика, а само ова го користат
MAMA

Жените фрлаат 75 отсто од шминките: Имаат полн несесер со козметика, а само ова го користат

Верувале или не, просечната жена користи само осум производи за нега на кожа кои ги поседува. Козметичката индустрија мудро се…
Топ 3 козметички производи на кои НЕ треба да штедите
Шминка

Топ 3 козметички производи на кои НЕ треба да штедите

Парите не се мерило за квалитет, но кај козметичките производи најчесто важи правилото дека поскапите производи се подобри. Тоа особено…
Козметички производи за чувствителна кожа склона кон алергии
Кожа и нокти

Козметички производи за чувствителна кожа склона кон алергии

Иновативна антиалергиска козметика за лице, без додаток на парабени, изработена по европски стандарди, по достапни цени. Целата на оваа козметика…
Ги избравме најдобрите козметички производи кои морате да ги пробате ова лето
Шминка

Ги избравме најдобрите козметички производи кои морате да ги пробате ова лето

Секоја летна сезона со задоволство го полниме нашиот несесер за шминки со производи кои се совршен избор за денови со…
Back to top button