Дунавка Трифуновска

Манекенката Дунавка како да не старее – ова е едно од најубавите изданија што сме ја виделе (фото)
Стил

Манекенката Дунавка како да не старее – ова е едно од најубавите изданија што сме ја виделе (фото)

Едно од најубавите изданија што сме ја виделе Манекенката Дунавка Трифуновска ги изненади своите фанови со неколку фотографии на социјалните…
За Нова година ќе останам тука и ќе изненадам едно СРЦЕ што е на работа – искрено со Дунавка Трифуновска
Интервју

За Нова година ќе останам тука и ќе изненадам едно СРЦЕ што е на работа – искрено со Дунавка Трифуновска

Нашата убавица, некогаш русокоса, а сега згодна бринета,  Дунавка Трифуновска, една од најконтроверзните  личности на македонската сцена, мисицата која не…
Дунавка Трифуновска се појави и веднаш го украде шоуто – многумина се прашуваат што носи под фустанот?!
Наши ѕвезди

Дунавка Трифуновска се појави и веднаш го украде шоуто – многумина се прашуваат што носи под фустанот?!

Дунавка со своето раскошно издание ги воодушеви сите Познатата манекенка Дунавка Трифуновска се појави во екстравагантно и раскошно издание со…
Погледнете како уживаше Дунавка Трифуновска ова лето – тело во беспрекорна форма и луксузни костими за капење
Наши ѕвезди

Погледнете како уживаше Дунавка Трифуновска ова лето – тело во беспрекорна форма и луксузни костими за капење

Нашата позната манекенка помина лудо и незаборавно лето Познатата македонска манекенка Дунавка Трифуновска одвреме-навреме знае да објави провокативни фотографии на…
Еве што вели Дунавка за „бркањето“ на папата низ центарот на Скопје и за историското „селфи“
Наши ѕвезди

Еве што вели Дунавка за „бркањето“ на папата низ центарот на Скопје и за историското „селфи“

Се огласи и Дунавка Трифуновска во врска со историската посета на папата Франциск во Македонија Манекенката Дунавка Трифуновска со големи…
Дунавка Трифуновска во секси проѕирна креација во новиот спот на Владо Јаневски
Наши ѕвезди

Дунавка Трифуновска во секси проѕирна креација во новиот спот на Владо Јаневски

Нов спот на еден од нашите најдобри пејачи Владо Јаневски пред неколку дена го промовираше спотот за неговата песна „Главен…
Back to top button