Атиџе

Турунџиева ѝ даде подарок на Атиџе, сите се изненадија на коментарот на Џамбазов
Наши ѕвезди

Турунџиева ѝ даде подарок на Атиџе, сите се изненадија на коментарот на Џамбазов

Прекрасната водителка Сузана Турунџиева  е една од ретките која и остана ретко вистинска пријателка на Атиџе Муратовска. Таа многу често…
Златна бубамара: „Медена земја“ доби стоечки овации – веселата Атиџе запеа на сцената (фото)
Наши ѕвезди

Златна бубамара: „Медена земја“ доби стоечки овации – веселата Атиџе запеа на сцената (фото)

Веселата Атиџе запеа на сцената. Оскаровски момент на Златната бубамара. Миланка Рашиќ, повеќегодишен проследувач и коментатор на церемонијата на доделувањето…
„Добив подарок од Атиџе“: Холивудската актерка Џејми Ли Кертис се пофали на Истаграм
Холивуд

„Добив подарок од Атиџе“: Холивудската актерка Џејми Ли Кертис се пофали на Истаграм

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис беше воолдушевена  од нашиот филм „Медена земја“.  Откако доби номинации во двете категории на Оскарите …
Атиџе подготвена за Оскарите, со новиот имиџ ќе може да им парира на холивудските ѕвезди
Celebrity

Атиџе подготвена за Оскарите, со новиот имиџ ќе може да им парира на холивудските ѕвезди

Викендов тимот на „Медена земја“ ќе замине во САД на доделувањето на Оскарите вo недела.   По овој повод главната…
Новата фризура на Атиџе ги воодушеви сите на социјалните мрежи
Наши ѕвезди

Новата фризура на Атиџе ги воодушеви сите на социјалните мрежи

Хероината од Медена земја има нова фризура Новата фризура на Атиџе Муратова ги засени сите политички вести во земјава. Имено…
Во трошната куќа на Атиџе од „Медена земја“ доаѓаат гости од целиот свет
Вирално

Во трошната куќа на Атиџе од „Медена земја“ доаѓаат гости од целиот свет

Погледнете што се случува деновиве во куќата на Атиџе Во местото на кое што е снимен документарецот „Медена земја“ не…
Еве како документарецот од Македонија влезе во историјата на светската кинематографија
Култура[тор]

Еве како документарецот од Македонија влезе во историјата на светската кинематографија

Медена земја и 92. доделување на оскарите Документарниот филм што го следи животот на Атиџе, скромната пчеларка од источниот дел…
„Атиџе има нова куќа, но не ќе беше лошо и нашиве министри да донираат нешто“
Celebrity

„Атиџе има нова куќа, но не ќе беше лошо и нашиве министри да донираат нешто“

Живее во склад со природата секогаш одвојувајќи само половина мед за себе, а половина за пчелите.   Атиџе е скромна…
Back to top button